روزنامه کائنات
4

جامعه

۱۴۰۱ دوشنبه ۱۱ مهر - شماره 4220

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبرداد:

انهدام باند سرقت ۳۰۰ موبایل پس از ۳ سال

 جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری چهار موبایل‌قاپ حرفه‌ای که اقدام به ۳۰۰ فقره سرقت از شهروندان کرده بودند، خبر داد.
سردار  حمید هداوند دراین‌باره گفت:‌درپی وقوع چندین مورد موبایل‌قاپی در مرکز تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که در جریان این تحقیقات مشخص شد، چهار سارق حرفه‌ای با دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به تحت نظر گرفتن شهروندان در نقاط خلوت خیابان‌های تهران کرده و در فرصتی مناسب اقدام به سرقت موبایل آنان کرده و متواری شده‌اند.  جانشین رئیس پلیس تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام نخست با تحقیقات میدانی و رصدهای اطلاعاتی گسترده متوجه شدند سارقان حرفه‌ای از افراد زیادی در سطح شهر تهران موبایل‌قاپی کردند و در ادامه موفق به شناسایی هویت متهمان شدند. وی افزود:‌در ادامه کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم مخفیگاه سارقان را در جنوب تهران شناسایی کردند. در گام بعدی کارآگاهان با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه این افراد شده و چهار متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
هداوند با بیان اینکه در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان مشخص شد سارقان از سه سال گذشته با تشکیل باندی اقدام به موبایل‌قاپی کرده‌اند، گفت: این افراد در ادامه ازسوی ۳۰۰ مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند. به گفته جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، متهمان پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر تشکیل باند سرقت و اقدام به ۳۰۰ فقره موبایل‌قاپی در سطح شهر تهران اعتراف کردند. همچنین تعداد زیادی از اموال مسروقه در مخفیگاه متهمان کشف شد.
وی در هداوند در پایان گفت:‌ برای هر چهار متهم پرونده‌های جداگانه‌ای تشکیل شده و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. همچنین پیگیری ماموران برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان همچنان ادامه دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه