روزنامه کائنات
4

جامعه

۱۴۰۱ دوشنبه ۱۱ مهر - شماره 4220

رئیس پلیس پیشگیری خبر داد؛

شعار هفته فراجا؛«پلیس خادم و مردم حامی»

 رئیس پلیس پیشگیری فراجا شعار امسال هفته فراجا را «پلیس خادم و مردم حامی» اعلام کرد.
سردار مهدی معصوم بیگی در دهمین جلسه هماهنگی برنامه‌های پلیس پیشگیری برای هفته فراجا حلول ماه ربیع الاول،  ماه جشن و سرور اهل البیت (ع) را تبریک گفت.
وی با بیان اینکه پایه و اساس ماموریت پلیس پیشگیری، ارتباط مستمر و نزدیک با مردم است گفت: تحقق شعار هفته فراجای امسال  «پلیس خادم مردم، مردم حامی پلیس» با توسعه تعامل و مشارکت مردم با پلیس امکان پذیر است.
معصوم بیگی با تاکید به ضرورت برنامه ریزی به منظور اجرای کیفی، موثر و هدفمند برنامه‌های هفته فراجا خواستار بهره‌گیری دست‌اندرکاران این مناسبت از خلاقیت و نوآوری برای غنی بخشی به برنامه ها در این هفته مهم و ارزشمند شد.
وی لزوم تکریم از دو قشر خانواده کارکنان و کارکنان کلانتری و پاسگاه را یادآوری کرد و ادامه داد: شان و منزلت خانواده صبور و همراه کارکنان و عوامل پرتلاش بکارگیری شده در کلانتری‌ها و پاسگاه‎ها ایجاب می‌کند نه تنها در هفته فراجا بلکه در طول سال و در مناسبت‌های مختلف به مجموعه بزرگ انتظامی کشور خصوصا اعضای خانواده کارکنان و کارکنان کوپ توجه ویژه‌ای صورت بگیرد و با قدردانی ازحمات این عزیزان مسیر موفقیت در اجرای ماموریت‌ها بیش از پیش هموار شود.
رئیس پلیس پیشگیری فراجا با اشاره به اینکه پایه و اساس ماموریت پلیس پیشگیری، ارتباط مستمر و نزدیک با مردم برای خدمت رسانی است افزود: بدیهی است دستیابی به چنین رابطه‌ای منجر به موفقیت روز افزون ماموریت‌های این پلیس و تامین مطلوب نظم و امنیت عمومی خواهد شد.
وی با اشاره به شعار محوری هفته فراجا سال جاری تصریح کرد: برای تحقق شعار « پلیسِ خادم و مردمِ حامی» باید ماموریت‌های انتظامی کشور و نیازهای مشارکتی را به درستی و شفاف به مردم اطلاع‌رسانی کنیم و مردم همیشه حامی نیز با پلیس مشارکت فعال داشته باشند تا این اقتدار با همارهی مردم و اعتماد به خادمین خود بیش از پیش تبلور یابد.
* مقابله با بی‌نظمی اجتماعی نیازمند مشارکت و همدلی همه اقشار جامعه است
بر اساس اعلام سایت پلیس، رئیس پلیس پیشگیری فراجا خاطرنشان کرد: مقابله با بی‌نظمی اجتماعی نیازمند مشارکت و همدلی همه اقشار جامعه است و اگر ارتباط و تعامل و همگرایی دو سویه مردم و پلیس تقویت شود به مرحله پیشگیری تعاملی یا مشارکتی که امروز مؤثرترین نوع پیشگیری است دست خواهیم یافت.  معصوم بیگی با تاکید بر اینکه تعامل مردم با پلیس، پیشران تامین نظم و امنیت عمومی است از هفته فراجا به عنوان فرصتی مناسب برای دستیابی به هدف غایی پلیس در پیشگیری از وقوع جرم یاد کرد و گفت: هفته مبارک فراجا ظرفیتی است که می‌توان با همراهی سرمایه های اجتماعی پلیس با محوریت مردم به اهداف متعالی پلیس در ترسیم جامعه بدون جرم، امنیت پایدار و تامین امنیت، آسایش و آرامش عمومی روحی دوباره بخشید.
به گفته وی پلیس پیشگیری فراجا برنامه‌ریزی منسجمی به منظور اجرای 19 عنوان برنامه مردم محور در حوزه کاری و ماموریتی کوپ‌ها، پلیس‌های راه‌آهن و فرودگاه، یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های اجرایی و برنامه‌های ویژه برای قدردانی از خانواده کارکنان، شهدا، پیش‌کسوتان و ایثارگران پیش بینی کرده است که همزمان با هفته فراجا اجرا خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه