روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۳ چهارشنبه ۱۳ تير - شماره 4627

جزئیات آرای نامزدهای انتخابات در خارج از کشور


 سخنگوی ستاد انتخابات کشور آرای اخذشده از ایرانیان مقیم خارج از کشور در مرحله نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری را ۹۷ هزار و ۹۶۷ رأی اعلام کرد.
محسن اسلامی با اشاره با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ۱۳۶ نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، شامل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورمان و حضور ایرانیان در انتخابات مرحله نخست، گفت: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری نیز تمهیدات لازم برای اخذ آرا از ایرانیان مقیم خارج از کشور اندیشیده شده است.
وی با ارائه مجموع ۹۷ هزار و ۹۶۷ رأی ماخوذه از حضور ایرانیان خارج از کشور در پای صندوق‌های رأی در مرحله نخست انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: از این آرا ۳۲ هزار و ۵۸۲ رأی مربوط به آقای مسعود پزشکیان، ۴۸ هزار و ۴۲ رأی مربوط به آقای سعید جلیلی، ۱۳ هزار و ۲۱۵ رأی مربوط به آقای محمدباقر قالیباف و ۱۰۶۲ رأی مربوط به آقای مصطفی پورمحمدی ثبت شده است.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور تعداد آرای باطله را ۳۰۶۶ رأی اعلام کرد. اسلامی گفت: در مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری که روز جمعه ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود تمام شعبی که برای مرحله نخست در خارج از کشور درنظر گرفته شده بودند، با هماهنگی‌های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و تمهیدات ستاد انتخابات کشور فعال خواهند بود.
وی تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری با هماهنگی‌های انجام شده حجاج ایرانی مستقر در عربستان سعودی در انتخابات شرکت کردند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت امور خارجه تعرفه‌های مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را برای نمایندگی‌های کشورمان ارسال کرده است.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه