روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر - شماره 3754

اتفاق عجیب در کنکور ۹۹؛

نصف داوطلبان پریدند

  سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با پایان یافتن مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسری سال ۹۹ تعداد ۴۶۹ هزار و ۹۴ نفر نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.
سخنگوی سازمان سنجش درباره آمار نهایی انتخاب رشته در کنکور سراسری، اظهار کرد: از تعداد یک میلیون و ۱۲ هزار و ۴۰۶ نفر مجاز شده ۴۶۹ هزار و ۹۴ نفر اقدام به انتخاب رشته کردند. بر این اساس فقط ۴۶.۳۳ درصد از کل مجاز شدگان اقدام به انتخاب رشته کردند.
او در ادامه گفت: کنکور سراسری از ۲۹ مرداد آغاز شده و ۱ شهریور با شرکت یک میلیون و ۱۶۶ هزار داوطلب به پایان رسید. نتایج اولیه مجاز شدگان برای انتخاب رشته ۳۱ شهریور اعلام شد.
زرین آمیزی در ادامه بیان کرد: نتایج نهایی پذیرفته شدگان برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هفته اول آبان اعلام می‌شود.
مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش اضافه کرد: ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو از طریق کنکور ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ نفر است که از این میزان، تعداد ۱۱۱ هزار و ۹ ظرفیت به دوره‌های روزانه اختصاص دارد. سخنگوی سازمان سنجش در ادامه افزود: پس از اعلام نتایج نهایی کنکور درهفته اول آبان ۹۹ امکان تغییر رشته قبولی، در بین مجموعه رشته‌هایی که انتخاب شده است، وجود ندارد.
زرین آمیزی در ادامه بیان کرد: ظرفیت پذیرش رشته هنر برای دانشگاه‌ها ۶ هزار و ۲۴ نفر، رشته ریاضی ۵۹ هزار و ۱۳۶ نفر، انسانی ۵۲ هزار و ۲۲۷ نفر، رشته زبان‌های خارجی ۴ هزار ۱۸۴ نفر و ظرفیت دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید برای رشته‌های مختلف علوم تجربی ۵۴ هزار و ۲۷۸ نفر است.
او در ادامه افزود: اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص مثل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌هایی که مصاحبه دارند، ۱۳ مهر اعلام می‌شود و کارنامه نهایی هفته دوم آبان ۹۹ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: داوطلبانی که متقاضی شرکت در دوره‌های بدون کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هستند تا ۱۴ مهر فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. گفتنی است؛ بعد از اعلام نتایج کنکور در هفته اول آبان ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها به صورت مجازی آغاز می شود و دانشجویان جدیدالورود به احتمال زیاد از هفته اول آبان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده را شروع می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه