روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۲ سه شنبه ۲۲ اسفند - شماره 4564

در پیامی به سران و مردم کشورهای اسلامی؛

رئیسی: به برکت ماه رمضان در جهت مبارزه با سلطه‌گران گام‌های مؤثری برداریم


  رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که به یمن و برکت ماه رمضان بتوانیم در جهت مبارزه با ظلم و تاراج سلطه‌گران، به‌ویژه رژیم غاصب صهیونیستی، گام‌های مؤثری برداریم و شاهد عزت و سربلندی مسلمانان، بالاخص ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین، در همه عرصه‌ها باشیم.
سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به سران و مردم کشورهای اسلامی وظیفه سران و رهبران کشورهای اسلامی را ترغیب و ترویج صلح و برادری میان مسلمانان و گسترش فضای معنوی و یکپارچگی میان آحاد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: این ماه عزیز، فرصت مغتنمی برای همه مسلمانان است تا با توسل و تمسک به تعالیم الهی، به‌ویژه قرآن کریم، و به واسطه مناجات خالصانه، روح و جان خود را با معنویات عجین کرده و موجبات تعالی خود و جامعه اسلامی را فراهم نمایند.
وی با ابراز اطمینان از اینکه با ادامه مبارزات مردم مسلمان فلسطین و حمایت مستمر و جدی جهان اسلام، فلسطین عزیز به فضل الهی آزاد و بیت‌المقدس و مسجدالاقصی به آغوش جهان اسلام باز خواهد گشت، اظهار امیدواری کرد که به یمن و برکت این ماه گرانقدر و با تقویت و تحکیم پیوندهای اخوت میان امت اسلامی و گسترش مناسبات کشورهای اسلامی، بتوانیم موجب اقتدار و اعتلای اسلام در جهان شده و در جهت مبارزه با ظلم و تاراج سلطه‌گران، به‌ویژه رژیم غاصب صهیونیستی که علاوه بر بیش از ۷ دهه اشغال سرزمین مقدس فلسطین و ظلم و جنایت بی‌شمار، از چند ماه گذشته نیز تاکنون بیش از ۳۰ هزار انسان مظلوم در باریکه غزه، به‌ویژه کودکان معصوم را به خاک و خون کشیده است، گام‌های مؤثری برداریم و شاهد عزت و سربلندی مسلمانان، بالاخص ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین، در همه عرصه‌ها باشیم.
مخبر: برای تحکیم برادری امت اسلامی
 و ریشه‌کن شدن ظلم قدم برداریم
معاون اول رئیس‌جمهور نیز در پیام‌هایی جداگانه به همتایان خود در کشورهای اسلامی، حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت. محمد مخبر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و رحمت واسعه الهی به همتایان خود در کشورهای اسلامی تأکید کرد: امیدوارم در این ماه خجسته، با اهتمام و مساعی جمعی مسئولین کشورهای اسلامی و با عنایت به آموزه‌های رفیع دین مبین اسلام، در مسیر تعالی بشر و جوامع انسانی، گسترش معنویت و مهرورزی، تحکیم پیوندهای برادری میان امت اسلامی و ریشه کن شدن ظلم در جهان، گام‌های مؤثری برداشته شود.
وی یادآور شد: متأسفانه در شرایطی این ضیافت واسعه الهی را جشن می‌گیریم که سرزمین مقدس فلسطین به‌عنوان بخشی از پیکره جهان اسلام، تحت شدیدترین حملات هوایی و زمینی رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی قرار گرفته و شرایط خطیر و حساسی را سپری می‌کند.
مخبر ادامه داد: وضعیت به‌گونه‌ای است که در برابر این حجم گسترده از کشتار و مصادیق بارز از نسل‌کشی، هنوز مجامع بین‌المللی فعال در عرصه حفظ امنیت و صلح جهانی، به‌دلیل رسوخ سازمان‌یافته قدرت‌های غربی، به‌ویژه آمریکا، نتوانسته‌اند مانع از ادامه جنگ و محاصره غیرانسانی در غزه شوند.
معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: در این میان وظیفه شرعی و انسانی ما است که به هر نحو ممکن برای حمایت از آرمان فلسطین از جمیع توانمندی‌های خود استفاده کنیم و ان شاء‌الله تجلی خروش ملت‌های اسلامی علیه جنایتکاران صهیونیستی را در مراسم روز جهانی قدس، شاهد خواهیم بود.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه