روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۱ شنبه ۲۸ آبان - شماره 4252

انصاری‌فرد: می‌خواهیم اتفاقی تاریخی را رقم بزنیم

تیمی که تا آخرین لحظه دست از تلاش برنمی‌دارد

 مهاجم تیم‌ملی می‌گوید: تا آخرین لحظه و بازی سوم جام جهانی قطر دست از تلاش برنمی‌داریم و می‌خواهیم اتفاقی تاریخی را رقم بزنیم.
کریم‌ انصاری‌فرد، مهاجم تیم‌ملی فوتبال در نشست خبری دیروز  در قطر پیش از نخستین بازی تیم‌ملی مقابل انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: بهترین بازیکنان دنیا و بهترین تیم‌های دنیا به جام جهانی می‌آیند. جام جهانی بهترین رویدادی است که یک بازیکن می‌تواند برای کشور بازی کند. قطعا ما هم مانند باقی تیم‌ها با تمام قوا در این مسابقات شرکت می‌کنیم تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم. این سومین دوره است که افتخار پوشیدن لباس تیم‌ملی کشورم در جام جهانی را دارم. همیشه نسبت به تعهدم پایبند بودم و همیشه سعی کردم بهترین عملکردم را در زمین داشته باشم. طبیعتا همین طور که سه دوره بازی کردم، تجربه‌های زیادی به لحاظ تیمی و انفرادی کسب کردم.
او ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم که بهترین عملکرد را در زمین داشته باشیم. من تجربه زیادی در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ کسب کردم و سعی می‌کنم این تجربه را در اختیار بازیکنان جوان تیم قرار بدهم. همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم در این دوره حضور داریم تا از گروهمان صعود کنیم. ان‌شاءالله تا آخرین لحظه بازی سوم دست از تلاش برنمی‌داریم؛ هم من و هم هم‌تیمی‌های عزیزم. ما می‌خواهیم این اتفاق تاریخی را رقم بزنیم.
او همچنین گفت: یک سال در فوتبال انگلیس و تیم ناتینگهام فارست بازی کردم و نسبت به فوتبال انگلیس و شرایط حاکم بر آن، این که مردم چقدر با ورزش و فوتبال درگیر هستند، خبردار هستم. انگلیس تیم بزرگی است و بازیکنان بزرگی در اختیار دارد. من تمام شرایط فوتبال انگلیس را در طول یک سال درک کردم و سعی کردم این موضوع را به هم‌تیمی‌هایم منتقل کنم.
مهاجم تیم‌ملی پس از این که با سوالی مشابه سوال دیروز رسانه‌های انگلیسی از علیرضا جهانبخش مواجه شد، تصریح کرد: یک مطلبی را می‌خواهم بگویم. اتفاقی که دیروز در کنفرانس مطبوعاتی افتاد، این است که همانطور که ما گفتیم تیم ما همیشه به تیم بودن، زبانزد است. به خاطر همین من و باقی بازیکنان سعی کردیم از یکدیگر دفاع کنیم و واقعیت‌ها را بگوییم. این که شما هر روز یک سوالی را می‌پرسید، هیچ مشکلی ندارد. ما احترام می‌گذاریم و همانطور که الان حضور داریم و روزهای قبل هم پاسخگو بودیم. همانطور که وظیفه من است که در جام جهانی بازی کنم، وظیفه شما هم سوال پرسیدن است. من قویا از علیرضا جهانبخش دفاع می‌کنم حتی با وجود این که اینجا نیست. به خاطر این که سوالی از او پرسیده شد، دقیقا همین سوالی است که الان از من پرسیده شد. البته نمی‌دانم خود ایشان بوده یا نه.
او افزود: نکته‌ای که وجود دارد این است که جوابی که ما می‌دهیم چیزی نیست که درباره آن می‌نویسید یا نظر می‌دهید. ما جواب می‌دهیم و شما می‌روید و آن طور که دوست دارید راجع به آن می‌نویسید. به خاطر همین من به خاطر اتفاقی که دیروز افتاده، مطمئنم هرچه بگویم یک طور دیگر برداشت می‌شود ولی جواب شما را در یک جمله کوتاه می‌دهم. من برای یک کشور دیگر نیستم. همانطور که بچه بودم و آرزو داشتم که فوتبالیست شوم. مانند خیلی از اسطوره‌های کشورهای دیگر. در کشور خودمان اسطوره‌های بزرگی داریم که شما می‌شناسید. آرزوی من بازی در جام جهانی و فوتبال بازی کردن و لذت بردن از فوتبال بازی کردن است تا مردمم را خوشحال کنم. من این قول را به شما می‌دهم که همه کار می‌کنیم که مردممان خوشحال شوند. همانطور که در جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۴ همین اتفاق افتاد. در جام جهانی‌های قبلی هم این اتفاق افتاد. همه بازیکنانی که پیراهن تیم‌ملی را پوشیدند تا آخرین لحظه برای کشورشان دویدند و جنگیدند و در آخر مردمشان را خوشحال کردند.
انصاری‌فرد درباره شرایط جدیدی که پس از حضور کی‌روش در تیم‌ملی حاکم است، بیان کرد: قطعا این که درباره رزومه آقای کی‌روش من و امثال من نمی‌توانیم صحبت کنیم. اصلا شاید خنده دار باشد چرا که او انسان سرشناسی در فوتبال دنیا است. این که بخواهم راجع به نتایج ایشان صحبت کنم، فکر کنم همه واقف هستند ایشان همیشه وقتی در اروپا و تیم‌های ملی بودند، نتایج قابل قبولی داشته است. همانطور که هم‌تیمی‌های من می‌دانند، زمانی که آقای کی‌روش هدایت تیم‌ملی را در اختیار داشتند، همیشه تیم‌ملی ما تا آخرین لحظه جنگید و برای کشورمان تلاش کردیم. همه هم‌دل و یک صدا منتظر شروع جام جهانی هستیم تا مانند جام جهانی‌های قبلی با دل و جان تلاش کنیم و بهترین نتایج را کسب کنیم.
انصاری‌فرد در پایان درباره حضور بانوان هوادار در بازی‌های ایران در جام جهانی 2022 گفت: این افتخار من، بازیکنان، کشورم و مردم ایران است. همانطور که مردها به استادیوم می‌آیند، بانوان هم می‌آیند. این‌ها برادران، خواهران، پدران و مادران ما هستند. این جام جهانی نه فقط برای من و نه فقط برای هم‌تیمی‌هایم است، بلکه برای کل دنیا، کشور من است که همه بتوانند بازی‌ها را ببینند و از رویدادی که هست، لذت ببرند. هیچ مستثنایی برای مردها و آقایان نیست و باعث افتخار ماست که برای مردم‌مان بازی کردیم و هیچ قشری مستثنا نیست. تشکر می‌کنم که این سوال پرسیده شد. در جمله آخر می‌توانم بگویم که با تمام احترام به همه هواداران و کشورهای دنیا، می‌دانیم که ایران یکی از بهترین هواداران دنیا را دارد. هر موقع هم در اینترنت و رسانه‌ها سرچ کنید، تیم‌های ملی و باشگاهی ایران یک نقطه قوت بسیار خوبی دارند که هواداران هستند. همه در جام جهانی‌های قبلی و جام ملت‌ها راجع به این موضوع صحبت کرده‌اند.
شرح عکس: فیفا به عکاسی پرتره از مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی و کریم انصاری‌فرد پرداخته است و در این فوتوشوت‌ها شاهد شوخی و ژست‌های خاص ملی‌پوشان ایران بودیم.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه