روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۱ يکشنبه ۲۷ شهريور - شماره 4212

دیروز شمار زائران ورودی به کربلای معلی از ۲۱ میلیون فراتر رفت

رنگ عالم شد سیاه

   یکی از اهداف راهپیمایی اربعین نمایش آثار و پیامدهای حب حسین (ع) برای جامعه مسلمانان است. این عشق و شور می‌تواند دل‌های مردم را به هم نزدیک کند و در کنار یکدیگر قرار دهد تا به سمت هدف تعالی انسان حرکت کنند، این همان موضوعی است که این روزها دنیا با اجتماعی میلیونی مردم از ۵۰ کشور دنیا می‌بیند.دیروزتجمع میلیون‌ها نفر در مسیر ۸۰ کیلومتری راهپیمایی اربعین بار دگر قدرت تشیع را در جهان  نشان داد .
زائران حسینی با رسیدن به کربلا و حرم های مطهر حسینی، عباسی و بین‌الحرمین زیارت اربعین که به فرموده امام حسن عسکری (ع) از نشانه‌های مؤمن است را قرائت کردند.
شمار زائران ورودی به شهر مقدس کربلا به مناسبت اربعین حسینی (ع) تا روز ۲۰ صفر از ۲۱ میلیون نفر فراتر رفت.
عتبه مقدس عباسیه (ع) روز شنبه اعلام کرد که از ابتدای ماه صفر تا ساعت ۱۲، ۲۱ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۶۴۰ نفر وارد شهر مقدس کربلا شدند.
براساس بیانیه دبیرخانه بارگاه مقدس حضرت اباالفظل العباس(ع)، این آمار توسط سامانه های تردد شمار الکترونیکی مستقر در چهار ورودی اصلی شهر کربلا از سمت بغداد، نجف اشرف، بابل و الحسینیه ثبت شده است.
شمار زائران ورودی به  شهر کربلای معلی در سال گذشته ۱۶ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۴۲ نفر و در سال پیش از آن ۱۴ میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۰۸ نفر بوده است.
در سال ۱۴۴۱ هجری قمری حدود ۱۵ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۹۵۵ نفر و در سال ۱۴۴۰ هجری قمری حدود ۱۵ میلیون ۳۳۲ هزار و ۹۴۹ نفر زائر اربعین وارد شهر مقدس کربلا شدند.
شمار زائران ورودی به شهر مقدس کربلا در سال های ۱۴۳۹ و ۱۴۳۸ هجری قمری نیز به ترتیب ۱۳ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۸۱۸ و ۱۱ میلیون ۲۱۰ هزار و ۳۶۷ نفر بود.
وداع زائران اربعین حسینی با کربلا
زائرانی که برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از مناطق ایران و عراق و سایر نقاط جهان به کربلا رفته بودند مراسم قرائت دعای اربعین و وداع را برگزار کردند. زائران کربلای معلی در شب وداع با اربعین، با چشمانی اشکبار دعا کردند.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه