روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۶ خرداد - شماره 3919

10216 ابتلا و 134 فوتی جدید کرونا در کشور

 بر اساس اعلام وزارت بهداشت ۱۰هزار و ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ شناسایی شدند و متاسفانه ۱۳۴ تن نیز به دلیل این بیماری جان باختند.
تا کنون ۴ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۹۶۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۸۶۹ هزار و ۹۸۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۶۵۲ دُز رسید. بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۲۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۶۰ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۴۹ هزار و ۶۴۸ نفر رسید. متاسفانه ۱۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲ هزار و ۳۵۱ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۶۸۳ هزار و ۲۱۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. سه هزار و ۳۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۱ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۷۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

از226 رسانه بین المللی از 5 قاره جهان ؛
حضور 500خبرنگارخارجی
 برای پوشش انتخابات در ایران
 محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت علی رغم وجود محدودیت سفرناشی از کرونا  بیش از 500 خبرنگارِ از 226 رسانه خارجی   سیزدهمین انتخابات 1400 کشورمان را پوشش خواهند داد  
محمد خُدادی با بیان این مطلب، اضافه کرد  این رسانه ها از 39 کشور جهان  بوده وهماهنگی لازم برای ورود و فعالیت خبری انان فراهم گردیده است.
وی با اشاره اینکه ورود خبرنگاران خارجی تنها با تست منفی کرونا میسر بوده افزود ازاین تعداد 336 خبرنگار خارجی مقیم تهران بوده و  همچنین برای بیش از 160 خبرنگار خارجی روادید مطبوعاتی  صادر شده است . معاون وزیر ارشاد اضافه کرد 160 خبرنگار و عوامل خبریِ  که طی روزهای اخیر وارد کشورشده یا خواهند شد از  83رسانه   از 20 کشور جهان برای حضور و پوشش خبری این رویدادِ مهم ملی می باشند که درمیان انان 37 رسانه تلویزیونی، 27 روزنامه، 8 خبرگزاری، 6 رسانه رادیویی و 5 مجله و سایت خبری به چشم می خورد . خدادی گفت خبرنگارانی خارجی که پوشش انتخابات 1400 کشورمان را پوشش می د هند. از امریکا، انگلستان، ایتالیا، بحرین، بلژیک، ترکیه، نروژ، سوئد و دانمارک، چین، روسیه، ژاپن، سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش، اسپانیا، استرالیا،، هلند،  قطر، کره جنوبی، کره شمالی، کانادا، کلمبیا، کویت، لبنان، لوکرامبورگیمن، پاکستان، نیجریه، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، قرقیزستان، عراق، عمان، امارات فلسطین،سوریه، و... می باشند . به گفته خُدادی، ژاپن با 25 خبرنگار و پس از آن فرانسه، قطر، ایتالیا و آمریکا، به‌ترتیب با 24، 18، 15 و 12 خبرنگار، دارای بیشترین خبرنگاران و عوامل خبری حاضر در این انتخابات خواهند بود. معاون مطبوعاتی در ادامه گفت: ارائه کارت خبری و معرفی‌نامه برای فعالیت آن‌ها در سطح شهرها و گفتگو با نامزدها، مردم و مسئولین و همچنین حضور مستقیم در ستاد انتخابات کشور، ازجمله تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی مقیم و غیر مقیم است. وی در تشریح بیشتر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی، افزود: ارائه مجوز برای تهیه گزارش از حوزه‌های اخذ رای، مجوز ورود به شهرستان‌ها در صورت تقاضا برای پوشش خبری در روزهای پیش و حین برگزاری انتخابات، از دیگر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی است. خُدادی همچنین به ایجاد هماهنگی‌های لازم برای گفتگو با وزیر محترم کشور در روز چهارشنبه 26 خرداد، حضور در نشست خبری سخنگوی محترم شورای نگهبان در روز 5 شنبه 27 خردادماه و همچنین هماهنگی برای حضور در دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور پوشش خبریِ مراسم رای‌دهی ایشان اشاره کرد و گفت: حضور در نشست خبری سخنگوی محترم وزیر امور خارجه نیز از دیگر برنامه‌های خبری خبرنگاران خارجی است.

واکنش علی لاریجانی  
به صحبت‌های‌آیت ا      لله اعرافی
 علی لاریجانی با انتشار توییتی به صحبت‌های آیت الله اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان واکنش نشان داد. علی لاریجانی در توییتر نوشت: «در مورد بیانات آیت‌الله اعرافی که فرمودند «دلایل عدم احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری به آنان به روشنی اعلام می‌شود اما اعلام عمومی این مسئله جای کار بیشتری دارد”
‌به استحضار ایشان و ملت عزیز می‌رساند:
علی‌رغم تقاضای مکرر اینجانب و درخواست رسمی و کتبی، شورای محترم نگهبان هیچ مطلبی را در مورد عدم احراز صلاحیت به اینجانب ارائه ننموده است.»

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه