روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۳۹۹ سه شنبه ۲۲ مهر - شماره 3763

پسر ترامپ به کمک پدر آمد:

پدرم ثروتش را از دست داده است!

   اریک ترامپ در واکنش به مطلب روزنامه نیویورک‌تایمز درباره لطف کاخ سفید به صدها کارخانه، گروه‌های لابی‌گر و رهبران خارجی که در املاک تجاری ترامپ اقامت داشتند، از این معاملات دفاع کرده است.
به گزارش هیل، روزنامه نیویورک تایمز در مطلب روز شنبه خود گزارش کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از موقعیت سیاسی خود برای ایجاد اشکال جدید و بسیار لوکس درآمدی از طریق هتل‌ها و زمین‌های گلفش استفاده کرده است. اریک ترامپ در واکنش به این مطلب به برنامه «این هفته» شبکه خبری ABC گفت: ما ثروت خود را از دست داده‌ایم. پدرم برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ثروتش را از دست داد. او اهمیتی به این مساله نمی‌دهد. او می‌خواهد آنچه درست است، انجام شود. می‌توانم به شما بگویم این شغل آخرین کاری است که دونالد ترامپ در این دنیا بخواهد انتخاب کند. او هر صبح از خواب بر می‌خیزد و برای شما می‌جنگد و او باید با تمام رسانه‌ها بجنگد. او باید با دموکرات‌ها بجنگد و هر روز با خودش هم درگیر است.
وی در پاسخ به ادعای مطرح شده در نیویورک تایمز نیز به مساله مالی جو بایدن، رقیب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پرداخت و گفت: با نقشه گوگل جای منزل جو بایدن را بیابید و به من بگویید چطور این مرد که ۴۷ سال در دولت بوده توانسته چنین عمارتی را کنار دریاچه در ویلمینگتون، بخرد؟!
این در حالی است که بایدن و معاونش کامالا هریس پیش از نخستین مناظره انتخاباتی‌شان اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر کردند.اریک ترامپ در واکنش به این مطلب منتشر شده نیز گفت: ما یک شرکت مهمان‌نواز هستیم. ده ها میلیون نفر در املاک ما هر سال ساکن می‌شوند و اقامت می‌کنند. نیویورک تایمز به طور قطع اخبار جعلی است. تمامی آنها به دنبال بی‌اعتبار کردن پدرم هستند. رسانه‌ها در آمریکا به بازوی فعال برای حزب دموکرات بدل شده‌اند. نیویورک تایمز در گزارش خود نوشته بود که ۲۰۰ شرکت، گروه‌هایی با منافع ویژه و دولت‌های خارجی با منتفع شدن از امکانات رئیس‌جمهور  و دولتش میلیون‌ها دلار به اموال ترامپ افزوده‌اند.  این روزنامه آمریکایی ادامه داد: ۶۰ حامی ترامپ که منافع خاصی در دولت وی بدست آوردند حدود ۱۲ میلیون دلار در سازمان‌های وابسته به سازمان ترامپ هزینه کرده‌اند و تقزیبا همه آنها سود زیادی برده‌اند.
همچنین نظرسنجی روزنامه واشنگتن پست و ای بی سی نیوز نشان می دهد بایدن نامزد مورد علاقه ۵۴ درصد از رای دهندگان احتمالی است و میزان حمایت از ترامپ نزد همین گروه از رای دهندگان  ۴۲ درصد است.
این نظرسنجی در سطح ملی انجام شده و بازتاب وضعیت آرای عمومی است. در رقابت دو نامزد در ایالت های مختلف آمریکا که ۲۷۰ رای الکترال برای پیروزی در انتخابات نیاز هست وضعیت متفاوت است. نظرسنجی واشنگتن پست و ای بی سی درباره ایالت هایی که رای آنها بین دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه تغییر می کند (ایالت های میدان نبرد)، باز هم بایدن پیشتاز است اما اختلاف دو نامزد کمتر است.
مهمترین مانع در برابر ترامپ شاخص کلی محبوبیت او نزد رای دهندگان آمریکایی و ارزیابی ها  درباره مدیریت او در بحران کرونا است. به نظر می رسد ترامپ  نتوانسته نظر مردم  آمریکا درباره این ملاک ها را تغییر دهد.
شاخص کلی محبوبیت ترامپ نزد رای دهندگان واجد شرایط ۴۵ درصد مثبت و ۵۴ درصد منفی است. ۴۷ درصد از رای دهندگان گفته اند قویا عملکرد ترامپ را قبول ندارند.
نظرسنجی واشنگتن پست و ای بی سی نیوز  در فاصله زمانی (۹-۶ اکتبر) (۱۸-۱۵ مهر) از طریق نمونه گیری تصادفی در سطح ملی از بین ۱۰۱۴ نفر از آمریکایی های بزرگسال شامل ۸۷۹ نفر از رای دهندگان واجد شرایط و ۷۲۵ نفر از رای دهندگان احتمالی با ضریب خطای مثبت و منفی ۳.۵ درصد انجام شده است.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه