روزنامه کائنات
2

سیاست

۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۰ تير - شماره 4632

رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد

پرتاب ماهواره در هفته‌های آینده

  رئیس سازمان فضایی ایران از پرتاب ماهواره در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: با حمایت‌های دولت، صنعت فضایی کشور در چند سال اخیر جهش بسیار مثبتی داشته و سیر گذر فناوری فضایی از یک بخش تحقیقاتی به صنعتی آغاز شده است.
حسن سالاریه در نخستین همایش بین‌المللی باتری لیتیومی، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان، این همایش را فرصتی مناسب برای شکل‌گیری اجماع میان مراکز تحقیقاتی، علمی، دانشگاهی و صنعتی دانست و اظهار داشت: صنعت فضایی از یک سو یک مشتری بسیار جدی برای دستاوردها و محصولات سایر صنایع است و از سویی دیگر، با تجاری‌سازی فناوری‌های اکتسابی در این حوزه و سرریز آن به سایر حوزه‌ها، مانند صنعت خودروسازی، می‌توان بخش مهمی از دغدغه‌ها و نیازمندی‌های کشور را رفع کرد.
رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: صنعت فضایی طی چند سال اخیر جهش بسیار مثبتی داشته است و با حمایت‌هایی که از سوی دولت برای توسعه فناوری فضایی بومی انجام شده، سیر گذر فناوری فضایی از یک بخش تحقیقاتی به صنعتی آغاز شد.
وی افزود: طی این روند علاوه بر اینکه بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل شد، پروژه‌های مختلفی نیز در حوزه‌های سنجش از دور و مخابراتی آغاز شد که به‌زودی به اتمام می‌رسد و با تعدد پرتاب‌های تحقیقاتی و عملیاتی و کسب موفقیت‌های بسیار مهم، فناوری پرتاب و در مدارگذاری ماهواره در مدارهای تا ارتفاع ۷۵۰ کیلومتر در کشور به تثبیت رسید که این مساله زمینه‌ساز افزایش شتاب رشد و توسعه صنعت فضایی کشور در سال‌های پیش‌رو خواهد بود.
سالاریه با تاکید بر اهمیت توجه به صنعت فضایی کشور بیان کرد: رشدی که در صنعت فضایی اتفاق افتاده می‌تواند پیشران توسعه و جذب و نگهداری نیروی متخصص در سایر حوزه‌ها و صنایع باشد.
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: به فضل الهی و با تلاش مجاهدانه جوانان و دانشمندان ایرانی، هم اکنون ماهواره‌های متعددی آماده پرتاب هستند که مانند سال‌های گذشته روند پرتاب آنها طی خواهد شد و طی هفته‌های آتی مطابق هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، شاهد پرتاب‌های جدیدی خواهیم بود.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه