روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۲ سه شنبه ۲۳ آبان - شماره 4484

مسابقات علوم و اختراعات جهانی ISIF۲۰۲۳ به میزبانی کشور اندونزی

افتخارآفرینی دانش‌آموزان ایرانی با کسب ۱۴ مدال


  دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا با اشاره به دستیابی ایران به ۱۴ مدال رنگارنگ از مسابقات علوم و اختراعات جهانی ISIF۲۰۲۳ که به میزبانی کشور اندونزی برگزار شد، گفت: دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و ۱۰ مدال برنز شدند.
مهدی رشیدی جهان درباره مسابقات علوم و اختراعات جهانی ISIF۲۰۲۳ که به میزبانی کشور اندونزی در تاریخ ۷ تا ۱۱ نوامبر (۱۶ تا ۲۰ آبان) برگزار شد، اظهار داشت: در این دوره از مسابقات که حضور ۸۶۰ تیم از ۲۱ کشور را همراه داشت، تیم ایران در مجموع صاحب ۱۴ مدال رنگارنگ شد.
وی ادامه داد: دانش‌آموزان ایرانی در ۲ بخش حضوری و غیرحضوری از برگزیدگان جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا به مسابقات علوم و اختراعات جهانی ISIF۲۰۲۳ اندونزی اعزام شدند که دانش‌آموزان ایرانی یک مدال طلا، سه مدال نقره و ۱۰ مدال برنز کسب کردند.
رشیدی جهان افزود: تیم‌های حضوری ایران متشکل از ایلیا رضا زاده و پادرا قزوینیان در رشته فنی و مهندسی صاحب مدال طلا و امیر حسین منافی در رشته شیمی نانو مدال نقره را تصاحب کردند.
وی افزود: در بخش غیرحضوری تیم‌های ایران به نمایندگی عرشیا جنت مکان و سیاوش بهشتی صاحب ۲ مدال نقره و ۱۰ مدال برنز این رقابت ها را تیم های ایرانی به نمایندگی محمدعماد مرادی، ارسس افشار، ونداد رزمی،کیان کرباسچی، امیرعلی مزروعی سبدانی، مهسا ذوالقدری، باربد رنده‌زاده، محمدبهراد قاسمی، نفس اسماعیل‌زاده افشار، سیدمحمد سامیار ساری در رشته‌های رشته‌های فنی - مهندسی، شیمی نانو، فیزیک، زیست فناوری و علوم اجتماعی به دست آوردند.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه