روزنامه کائنات
6

انرژی

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۶ اسفند - شماره 4327

عضو کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد؛

ضرورت ایجاد فرهنگ مصرف در رفع ناترازی گاز

 عضو کمیسیون انرژی مجلس راه اندازی فاز ۱۴ پارس جنوبی را به عنوان ایرانی ترین فاز پارس جنوبی؛ به معنای تحقق اقتدار و غرور ملی دانست و گفت: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت، تولید داخل است.
حسین حسین زاده با تاکید بر اینکه ساخت داخل و به کارگیری دانش بومی در صنعت نفت از اهمیت بالایی برخوردار است، راه اندازی فاز ۱۴ پارس جنوبی را عاملی در تحقق بهره مندی از داشته‌ها دانست و گفت: اینکه این فاز تماماً با تجهیزات و دانش ایرانی ساخته شده است، موجی از غرور ملی و اقتدار را ایجاد کرده است.
نماینده مردم لارستان در مجلس ادامه داد: شاهدیم که در فضای بین المللی، دشمنان در صددند تا به طرق مختلف، جلوی پیشرفت و توسعه انرژی در کشور را بگیرند. در این بین، افتتاح این فاز گام بلندی در مسیر خنثی سازی تحریم‌ها بوده است.
مسئول کمیته نفت کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید نگاه عمیق‌تر و کاربردی‌تری به بحث دانش بنیان‌ها و ظرفیت‌های پژوهشی در کشور داشت، گفت: راه اندازی فاز ۱۱، نشان از تحقق این اصل در صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران است.
وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در کنار مدیریت صنعت نفت آماده است تا به صورت تمام قد از طرح‌های این صنعت بنیادین حمایت کند.
این نماینده مجلس ادامه داد: رضایت پرسنلی و وحدت و همدلی در مجموعه صنعت نفت از اهمیت بالایی برخوردار است و با وجود اتفاقات خوبی که در خصوص ماده ۱۰ یا دیگر اقدامات حمایتی از کارکنان صنعت نفت انجام شده است، باز هم در خصوص کارکنان قراردادی و پیمانکاران نیازمند اصلاحات دیگری در پرداخت هستیم.
حسین زاده اضافه کرد: اهمیت این موضوع به ویژه با توجه به درهم تنیدگی بودجه و اقتصاد نفتی در کشورمان حائز اهمیت است.
وی افزود: در سال ۱۴۰۲، بیش از ۶۷ درصد بودجه کشور وابسته به نفت و فرآورده‌های نفتی است که رقم بسیار بزرگی است و مسئولیت بالایی برای مدیران صنعت نفت کشورمان ایجاد می‌کند.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه