روزنامه کائنات
8

صفحه آخر

۱۴۰۱ سه شنبه ۲۲ شهريور - شماره 4210

۲۴ کشور نمایندگان اسکاری خود را شناختند

 با معرفی نماینده سینمای کاستاریکا، تاکنون ۲۴ کشور فیلم برگزیده خود را برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۳ معرفی کرده‌اند.
به گزارش اسکرین، فیلم «دومینگو و غبار» به کارگردانی «آریل اسکالانته» به نمایندگی از کشور کاستاریکا، جدیدترین فیلمی است که در فهرست فیلم‌های معرفی شده به آکادمی اسکار برای حضور در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان سال (شاخه فیلم بین‌المللی) معرفی شده است.
این فیلم ، داستان یک بیوه سالمند است که در منطقه‌ای دورافتاده از جنگل های بارانی استوایی در کاستاریکا زندگی می‌کند و با تهدید از دست دادن دارایی خود رو به روست چرا که توسعه‌دهندگان بیرحم در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک بزرگراه جدید هستند، طرحی که او سرسختانه در برابر آن مقاومت می کند. زمین برای او معنای معنوی قوی دارد و بدون جنگ آن را رها نمی‌کند.
تاکنون کشورهایی چون آلبانی، مجارستان، اروگوئه، تایوان، یوئیس، کره جنوبی، لهستان، پاناما، لتونی، ژاپن، ایرلند، آلمان، اکواردو، کانادا، بلغارستان، الجزایر و برزیل فیلم منتخب خود را برای اسکار ۲۰۲۳ معرفی کرده‌اند.
مهلت معرفی نمایندگان منتخب کشورها برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳، تا سوم اکتبر ۲۰۲۲ (۱۱ مهر ماه ۱۴۰۱) است و کمیته اسکار کشورها تا این تاریخ فرصت دارند نماینده رسمی سینمای خود را به آکادمی اعلام کنند.
فهرست نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شامل ۱۵ فیلم در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر) و ۵ نامزدهای نهایی نیز روز  ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) معرفی می‌شوند.
مراسم نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ اسفند) در تئاتر دالبی در هالیوود برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه