روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۱ چهارشنبه ۱ تير - شماره 4154

گزارش از سرانجام وزیر صمت در مجلس؛

این یک استیضاح نیست!

علی تمیزی- طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت از موضوعات جنجالی است که به این زودی ها خاتمه پیدا نمی کند. با رفتن وزیر کار از کابینه ، زمانی که نوک حمله ها متوجه او بود، خبر استیضاح توجه همگان را به خود جلب کرد. استیضاحی که شاید یک استیضاح نباشد وامری سیاسی قلمداد گردد!
هفته آینده کمیسیون صنایع تقاضای استیضاح وزیر صمت را بررسی می کند
نایب رییس کمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هفته آینده این کمیسیون خبر داد.
سیدجواد حسینی کیا اظهار کرد: طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت با ۳۶ امضا به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شده است و این موضوع در دستور سه شنبه هفته آینده این کمیسیون با حضور وزیر صمت قرار دارد.
حسینی کیا در عین حال گفت که ممکن است تا هفته آینده و تا قبل از برگزاری جلسه کمیسیون ، تعدادی از متقاضیان استیضاح امضای خود را پس بگیرند.
وی در پایان اظهار کرد: در صورت تصویب طرح استیضاح در کمیسیون، این موضوع در جلسه علنی مجلس اعلام وصول شده و وزیر صمت یک هفته بعد از آن باید پاسخگوی نمایندگان باشد.
قطعا انگیزه‌های سیاسی پشت پرده استیضاح وزیر صمت است
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره استیضاح فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ممکن است برخی از نمایندگان تحت تاثیر برخی القائات برای این استیضاح قرار گرفته باشد قطعا انگیزه‌های سیاسی پشت پرده این استیضاح است.
حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در مورد استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با این استیضاح کاملا مخالف هستم.  
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی در مورد علل مخالفتش با استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: این وزارتخانه مسئولیت‌های بسیار مهمی دارد و وزیر برای ایجاد هماهنگی و اصلاحات ساختاری در این وزارتخانه نیاز به فرصت بیشتری دارد.  
غضنفرآبادی خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشی که اخیرا وزیر صنعت به مجلس داد این وزارتخانه با مدیریت فاطمی امین در حال اصلاح ساختارها و رشد و پیشرفت است.  
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر بخواهیم از الان استیضاح وزرا را شروع کنیم به دولت آسیب وارد کرده و توان دولت را برای حرکت شتابنده در راستای حل مشکلات کشور کاهش می‌دهیم.  
غضنفرآبادی گفت: در شرایطی که کمتر از یک سال از عمر دولت گذشته است نباید پاپیچ دولت شده و مانع حرکت شتابنده دولت برای اصلاحات اقتصادی و حل مشکلات مردم شویم.  
وی اظهارداشت: ممکن است برخی از نمایندگان تحت تاثیر برخی القائات برای این استیضاح قرار گرفته باشد قطعا انگیزه‌های سیاسی پشت پرده این استیضاح است.
استیضاح وزیر صمت باید متوقف شود
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: با تاکید بر اینکه باید استیضاح وزیر صمت متوقف شود، خاطرنشان کرد: امضای خود را از استیضاح وزیر پس گرفته‌ام.
خلیل بهروزی‌فر در مورد استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: فاطمی امین مقصر همه گرانی‌ها نیست لذا نباید پای وزیر به استیضاح کشیده شود.  
نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده استیضاح وزیر صنعت معدن و تجارت را امضا کرده بودم، افزود: امضای این استیضاح برای هشدار به وزیر در مورد عزل و نصب‌ها در بدنه وزارتخانه بود تا دقت بیشتری در عزل و نصب‌ها داشته باشند تا نیروهای ناکارآمدی که موجب مشکلات امروز هستند برکنار شده و نیروهای جهادگران جایگزین این افراد شوند.  
بهروزی‌فر عنوان کرد: کنترل قیمت محصولات کشاورزی از وزارت صمت به وزارت جهاد کشاورزی منتقل شد لذا گرانی کالاهای اساسی باید از وزیر جهاد کشاورزی پیگیری شود.  
وی با اشاره به جلسه فراکسیون نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و دولت با وزیر صنعت معدن تجارت گفت: در این جلسه فاطمی امین گزارش دقیقی به مجلس و نمایندگان ارائه کرد و اعلام کرد نتیجه اقدامات اصلاحی وزیر تا پنج یا ۶ ماه آینده در بازار مشخص خواهد شد. بهروزی‌فر تصریح کرد: باید به وزیر صنعت معدن تجارت مجدداً فرصت دهیم، برنامه‌های خود را محقق کند، مجلس نباید هیجان‌زده تصمیم بگیرد.  
وی با تاکید بر اینکه باید استیضاح وزیر صمت متوقف شود، خاطرنشان کرد: امضای خود را از استیضاح وزیر پس گرفته‌ام.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه