روزنامه کائنات
6

انرژی

۱۴۰۰ چهارشنبه ۳۰ تير - شماره 3943

وزیر نیرو:

نمایندگان باید مسائل را گره‌گشایی کنند

  وزیر نیرو گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید مسائل را گره‌گشایی کنند تا معابر برای توسعه کشور باز شود. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان در آئین بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مرکز راهبری و پایش صنعت برق کشور افزود: کمیسیون انرژی، کمیسیون اصلی صنعت برق در مجلس شورای اسلامی است. نمایندگان از یک‌طرف صدای صادق مردم هستند که باید انعکاس دهنده همه مسائل باشند و از سویی دیگر قانون‌گذار و پشتیبان دولت‌ها هستند.
وی با بیان اینکه نمایندگان باید مسائل را گره‌گشایی کنند تا معابر برای توسعه کشور باز شود، ادامه داد: نخستین و مهم‌ترین گره‌گشایی برای مجلس یازدهم به‌ویژه کمیسیون انرژی کار ارزنده‌ای بود که در بودجه سال ۱۴۰۰ برای صنعت آب و برق انجام دادند. ما زمان می‌خواهیم تا نتایج این گره‌گشایی‌ها را بتوانیم مطرح کنیم.
وزیر نیرو ادامه داد: شرایط گرما برابر پیش‌بینی‌هایی که از سوی سازمان هواشناسی در اختیار ما قرار می‌گیرد در یکی دو هفته آینده کماکان برقرار است.
اردکانیان با بیان اینکه خوشبختانه همه واحدهای تولیدی برق کشور در مدار هستند، گفت: نیروگاه اتمی بوشهر در مدار بوده، کسانی که مولدهای خصوصی دارند، سازمان‌های دولتی، غیردولتی  و نیروهای مسلح در حال همکاری هستند و مهم‌تر از همه این‌ها خود مردم هستند که به درخواست‌ها پاسخ مثبت دادند.
وی گفت: ما هم شرمنده مضایقی هستیم که برای آنها ایجاد شده و همچنین ممنون این ارتباطی هستیم که وجود داشته و به درخواست‌ها پاسخ مثبت دادند.
فرمانده مدیریت تامین برق کشور خاطرنشان کرد: درخواست ما بیشتر از صنایع بزرگ است که در همین فضای همکاری، بر اساس مصوبه هیات دولت همراهی لازم را انجام داده تا این چند روز گرم را بدون مشکل سپری کنیم و مشکل مجددی برای مردم در بخش خانگی ایجاد نشود.
 استمرار همراهی و همکاری‌های مردم با صنعت برق ضرورت دارد
در این بازدید همچنین فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اتفاق های اخیر رخ داده در کشور لازم بود کمیسیون انرژی از نزدیک در جریان اتفاق ها و عملکرد وزارت نیرو و صنعت برق قرار بگیرد.
وی افزود:با عنایت به گزارشی که وزیر نیرو و همکاران صنعت برق دادند نحوه عملکرد، مدیریت و عبور از این شرایط ارائه و همچنین ضعف‌ها و مشکلات حوزه‌های مختلف تا حدودی مطرح و بررسی شد. حسنوند ادامه داد: برای آینده نیز تصمیم هایی گرفته شد؛ برای مثال با قانونی که در حال حاضر در دستور کار مجلس به واسطه قرائت گزارش ماده ۴۵ آئین‌نامه داخلی است، می‌توانیم برای آینده در حوزه تبیین، سرمایه‌گذاری، تامین منابع مالی، شکستن انحصار در ساخت نیروگاه‌ها، بحث اتلاف انرژی و همچنین استفاده از ظرفیت شرکت‌های بزرگ صنعتی برای تولید برق استفاده کنیم.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از همراهی مردم خاطرنشان کرد: مردم بیشترین همراهی را در این زمینه داشتند. امیدواریم همچنان این همراهی و همکاری‌ها ادامه داشته و همه بخش‌ها با کاهش مصرف، صنعت برق کشور را در عبور از این شرایط کمک کنند.
به گزارش پایگاه اطلاعر سانی وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توانیر افزایش تعداد مشترکان، بروز خشکسالی، افزایش مصرف صنایع،   مصارف ناشی از استخراج غیر مجاز رمزارزها و نیز ورود زودهنگام چاه‌های کشاورزی را پنج عامل ناترازی در تولید و مصرف برق اعلام کرد.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه