روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۲ شنبه ۱۹ اسفند - شماره 4561

غریب‌آبادی خواستار اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن شد


 دبیر ستاد حقوق بشر در نامه‌ای به ۳ مقام عالی سازمان ملل متحد خواستار اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن شد.
کاظم غریب‌آبادی در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل و کمیساریایعالی حقوق بشر، همزمان با روز جهانی زن، با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، بویژه علیه زنان و دختران، خواستار تلاش آنان برای اخراج این رژیم از کمیسیون مقام زن شد. متن این نامه به شرح زیر است: «همزمان با ۸ مارس، روز جهانی زنان، مایلم موضوع مهمی را با شما در میان بگذارم و نگرانی خود را از عضویت رژیم صهیونیستی اسراییل در کمیسیون مقام زن ابراز نمایم.
همانگونه که مطلعید، شرایط در نوار غزه فاجعه آمیز است. رژیم اسرائیل تمامی جنایات کیفری بین المللی از قبیل جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی، نسل زدایی و پاکسازی قومی و نژادی را علیه مردم بی دفاع نوار غزه مرتکب شده است. تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر به شهادت رسیده و بیش از ۷۲ هزار نفر نیز مجروح شدند که ۷۰ درصد آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند. صدها هزار ساختمان مسکونی، درمانی، آموزشی، مکان عبادت و زیرساخت‌ها نیز در اثر حملات و بمباران های مداوم رژیم بطور کامل منهدم شده یا آسیب های اساسی دیده اند.
از سوی دیگر، اصول حقوق بشر دوستانه بین المللی مانند عدم حمله به اماکن غیرنظامی، عدم حمله به افراد غیرنظامی و رعایت اصول تفکیک و تناسب نیز توسط رژیم اسرائیل بطور کامل نقض شده اند. تمامی انواع حقوق بشر مانند حقوق اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مدنی نیز به طور جدی در جریان جنایات ۵ ماه گذشته این رژیم نقض گردیده اند.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه