روزنامه کائنات
1

صفحه اول

۱۴۰۲ يکشنبه ۲۸ آبان - شماره 4487

وزیر دفاع:

هزینه‌ شکست‌های رژیم صهیونیستی را باید شهروندان آمریکایی پرداخت کنند


  امیر آشتیانی گفت: «نفرت جهانی و از دست رفتن اعتبار و شخصیت بین المللی رژیم صهیونیستی از تنگناهای راهبردی است که همه این هزینه‌ها به صورت حساب آمریکایی‌ها نوشته می‌شود و مالیات دهندگان و شهروندان آمریکایی می‌بایست آن را پرداخت کنند.»
امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طی یادداشتی نوشت: «دستاوردهای راهبردی طوفان الاقصی بیش از چهل روز از جنگی که با ابتکار، هوش و بازوی پرتوان جوانان فلسطینی آغاز شد می‌گذرد. این نبرد الگویی جدید از محاسبات پیشین منطقه را دگرگون کرد و از طرفی تصویری جدید از فلسطینی‌ها در داخل و خارج از سرزمینهای اشغالی ارائه و اثبات کرد که راه دیگری جز مبارزه برای نجات فلسطین از اشغال وجود ندارد. این جنگ با تمام فراز و فرودها و موفقیتها و تلخی‌ها چندین دستاور مهم دارد. نخست شکل دادن فرهنگ راهبردی جدید از فلسطین. فرهنگی راهبردی در تعریف ساده شیوه جنگیدن ملت هاست. یکی از مولفه‌های ارزیابی کشورها برای آغاز هر جنگی، توجه به فرهنگ راهبردی آن سرزمین ‌و ملت آن است. اینکه تا چه میزان و به چه شکل ملتها می‌جنگند و مقاومت می‌کنند. در تمام مدت عملیات طوفان الاقصی، ملت فلسطین مختصاتی همانند توکل، صبر، استقامت و سازش ناپذیری، خلاقیت و‌ شجاعت ، میهن دوستی و پایبندی به آرمان فلسطین را به مولفه های اصلی فرهنگ راهبردی خود تبدیل کرد. مقاومتی جانانه در برابر اشغالگران مقابل چشمان و اذهان ملتهای جهان ثبت شد و می توان به جرأت گفت از این پس همه جهان به زنان و مردان مبارز فلسطینی به دیده احترام نگاه می‌کند. بر کسی پوشیده نیست که امروز رژیم اشغالگر قدس از رژیم جنگ یوم کیپور قدرتمندتر و فلسطین با وجود تحریم و فشار از آن مقطع ضعیف تر شده است. با این وصف تاکنون این منطقه محصور و محدود و رنجور بیش از چهل روز است که مقاومت کرده و به رغم تقدیم شهدا و تحمل آلام و مشقات فراوان، ضربات شگفت انگیزی بر پیکر رژیم منحوس و جعلی اسرائیل وارد کرده است که تاکنون هیچ یک از ارتش های قدرتمند عربی موفق به چنین دستاوردی نشده‌اند.
دوم اینکه؛ ضربه وارد شده به پیکر رژیم صهونیسیتی که ماه‌ها موریانه فساد آن را جویده بود با عملیات طوفان الاقصی دیگر غیر قابل ترمیم است و پس لرزه‌های این شکست سالها دامن رژیم را خواهد گرفت و سرافکندگی آن به عنوان آموزه‌های اطلاعاتی و مصداق غافلگیری در مکاتب امنیتی و سیاسی تدریس و مثال زده خواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه