روزنامه کائنات
2

سیاست

۱۴۰۱ سه شنبه ۲۴ آبان - شماره 4250

گسترده‌ترین تهاجم رسانه‌ای دشمن

از ابتدا تا امروز علیه یک کشور و یک انقلاب

 سردار جلالی: شاهد از دست‌دادن زیرساخت‌های شکل‌دهنده و هدایت‌کننده افکار عمومی هستیم
کائنات - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به علت غفلت در دولت گذشته شاهد از دست‌دادن زیرساخت‌های شکل‌دهنده و هدایت‌کننده افکار عمومی هستیم که همین امر در کنار به‌کارگیری شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مبتنی بر فضای سایبر، زمینه را برای عملیات روانی، تغییر ذهن، باور و تأثیرپذیری افکار عمومی فراهم کرد.
سردار غلامرضا جلالی در نشست تخصصی زنان و پدافند غیرعامل با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی شاهد شکوفایی نقش زنان در کشور و رشد کمی و کیفی بانوان در عرصه‌های علمی، اجتماعی و سیاسی هستیم، اظهار کرد: در تاریخ انقلاب‌ها، الگوی حضور زنان ایرانی مسلمان در انقلاب اسلامی متمایز و برجسته است. همین نقش موثر زنان در رشد و تعالی انقلاب است که دشمنان را روی زن و خانواده به عنوان رکن اساسی و تاثیرگذار جامعه متمرکز کرده و برای تضعیف آن راهبرد پیچیده طراحی شده است.
وی با تاکید بر اینکه زن باحجاب و هویت‌ساز انقلاب اسلامی، خار چشم دشمنان است، گفت: ما در شرایط اخیر، با دو استراتژی تخاصمی دشمن روبه‌رو شده‌ایم؛ نخست، استراتژی جنگ ترکیبی و استراتژی دوم جنگ شناختی است. متاسفانه به علت غفلت در دولت گذشته ما شاهد از دست دادن زیرساخت‌های شکل‌دهنده و هدایت‌کننده افکار عمومی هستیم. همین امر در کنار به‌کارگیری ابزارهای نوین ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مبتنی بر فضای سایبر، زمینه را برای اجرای عملیات روانی و تغییر ذهن و باور و تأثیرپذیری افکار عمومی فراهم کرد.
جلالی با بیان اینکه اجازه‌دادن به خارجی‌ها برای شکل‌دهی به افکار عمومی یک خیانت آشکار است، تصریح کرد: شاهد گسترده‌ترین تهاجم رسانه‌ای دشمن از ابتدا تا امروز علیه یک کشور و یک انقلاب هستیم به طوری که هیچ ظرفیت رسانه‌ای در دنیا نبوده که علیه مردم ایران به کارگیری نشود. با نگاهی به جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای که علیه ملت ایران به راه افتاده است، می‌توان دریافت که همه ظرفیت‌های رسانه‌ای دشمن به‌کارگیری شده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل یادآور شد: وقتی که نوع لشکرکشی و لشکریانی که علیه نظام اسلامی صف بسته‌اند را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که از آمریکا گرفته تا انگلیس و رژیم صهیونیستی، منافقین و تجزیه‌طلب‌ها و داعش و همه اشرار عالم، روبه‌رو ملت ایران ایستاده‌اند. این یک جنگ جهانی در مقیاس و نوع خود بی‌نظیر است. در این میان ما نیز نیازمند چارچوب و استراتژی‌های خاص خودمان هستیم که در این موضوع هم باید به نقش زنان، تاکید و توجه جدی داشت. وی با بیان اینکه با توجه به شرایط، روشنگری‌ها و تبیین‌هایی که انجام شده، صف‌بندی دوست و دشمن مشخص است، اظهار کرد: در این میان باید جایگاه خود و وظایف خود را در این صحنه درگیری مشخص کنیم و تکالیف‌مان را براساس راهبردهای مشخص شده به‌درستی انجام دهیم.
جلالی همچنین با اشاره به توصیه‌های رهبری مبنی بر توجه به پدافند غیرعامل در همه حوزه‌ها یادآور شد: پدافند غیرعامل، دفاع بدون اسلحه است و از آنجایی که تنها به مردان اختصاص ندارد، سازمان پدافند غیرعامل کشور بررسی‌هایی برای احصای نقش‌ها و وظایف بانوان در پدافند غیرعامل کشور و نقش‌آفرینی در یک الگوی دفاعی جامع از کشور و انقلاب و ارزش‌های آن در چارچوب پدافند غیرعامل، انجام داده است. حاصل این اقدامات و جلسات بحث و بررسی‌، ارائه الگویی برای نقش‌آفرینی زنان در ساحت‌های مختلف پدافند غیرعامل است.

 

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه