روزنامه کائنات
2

سیاست

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۴ تير - شماره 4163

دعوت صدر برای برپایی نماز جمعه یکپارچه و آماده باش حامیانش

ماجرای هشتگ «آماده‌ایم»

  منابع از درخواست مقتدی صدر برای برگزاری نماز جمعه یکپارچه و آماده باش حامیان صدر خبر دادند.
مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: ای زنان و مردان مؤمن برای یاد کردن خدا بشتابید و دنیا را رها کنید. این یک دعوت خالصانه از سوی من است که نماز جمعه را یکپارچه در شهرک صدر بغداد برگزار کنیم.
این درخواست درحالی مطرح شده است که در شبکه‌های ارتباط اجتماعی عراق هشتگ «آماده‌ایم» ترند شده است. این اقدام بعد از آن صورت گرفت که صالح محمد العراقی که به «وزیر صدر» معروف است دلایل کناره‌گیری مقتدی صدر از روند سیاسی و استعفای نمایندگانش را توضیح داد.
وی شنبه در توییتی نوشت: بین رهبر ما و خداوند عهد و پیمانی است و این عهد این است که با هیچ فاسدی دست ندهد.
همچنین اعضای جریان صدر در حساب‌هایشان در شبکه‌های ارتباط اجتماعی تصاویری را با سلاح سبک و نیمه سنگین با هشتگ «آماده‌ایم» منتشر کردند. رهبران سیاسی و عشایر نیز آمادگی خود را برای اجرای دستور صدر اعلام کردند.
حاکم الزاملی، معاون مستعفی رئیس پارلمان عراق نیز در صفحه خود در فیس‌بوک نوشت: جناب صدر به تو آنچه را که بنی اسرائیل به موسی گفتند نمی‌گوییم. ما نمی‌گوییم تو برو با پروردگارت بجنگید ما اینجا می‌نشینیم.
وی گفت: ما امروز با تو عهد می‌بندیم همانطور که دیروز عهد بستیم. ما حامی تو و دستوراتت خواهیم بود.
صلاح العرباوی، رئیس جنبش «وعی» (آگاهی) عراق در توییتی نوشت: فکر می‌کردم مقتدی صدر از انقلاب توییت استفاده خواهد کرد اما به نظر می‌رسد از روش پدرش در انقلاب جمعه استفاده می‌کند.
عراق از زمان انتخابات پارلمانی اخیر شاهد بحران سیاسی است. فراکسیون صدر برای تشکیل دولت اکثریت تلاش کرد اما نتوانست دولت را تشکیل دهد. اخیرا صدر کناره گیری از روند سیاسی را اعلام کرد و نمایندگان فراکسیونش نیز از پارلمان استعفا کردند.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه