روزنامه کائنات
4

جامعه

۱۳۹۹ سه شنبه ۲۲ مهر - شماره 3763

رییس پلیس پایتخت:

گرداندن اراذل و اوباش با حکم قضایی است

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام آمادگی برای همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا در جریمه متخلفان کرونا، گفت: ما این طرح را شروع کرده‌ایم و در کنار ستاد ملی مقابله با کرونا خواهیم بود.
سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح ظفر که در مقر ستاد فاتب برگزار شد، درباره جریمه افراد بدون ماسک گفت: ما هرگونه همکاری را با ستاد مقابله با کرونا خواهیم داشت و تا الان کسی جریمه نشده است.
وی ادامه داد: همانطور که رییس جمهوری هم فرمودند در بحث برخورد با کسانی که ماسک نمی‌زنند رویکرد ما بیشتر ایجابی و ارشادی است . ما این طرح را شروع کرده‌ایم و در کنار ستاد ملی مقابله با کرونا خواهیم بود.
رییس پلیس پایتخت ابراز امیدواری کرد که مردم هم پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر از قبل رعایت کنند.
سردار رحیمی افزود: در حال دنبال کردن سازوکار اجرای این طرح هستیم و جزئیات آن خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسشس درباره برخی تجمعات مقابل بیمارستان جم و بهشت زهرا که پس از فوت محمدرضا شجریان انجام شد، هم گفت: در این تجمعات به کسی تعرضی نشد اما متاسفانه برخی دنبال بهانه جویی و جوسازی اند و ما هم هیچکدام از این موارد را تایید نمی‌کنیم.
وی درباره انتقادات مطرح شده علیه پلیس پس از گرداندن اراذل و اوباش در تهران، گفت: مردم باید این را بدانند که پلیس تمام اوباشگران را در خیابان نمی‌گرداند و تنها افرادی که اقدام به قدرت نمایی و زورگیری و سلب آرامش و آسایش مردم کرده و بر جرم خود اصرار داشته باشند اینطور خواهند شد.
سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس این اقدامات را  با حکم مرجع قضایی و نه به دلخواه خودش انجام داده است، گفت: ذات این افراد اوباشگری، گردن‌کلفتی، عربده‌کشی، قداره‌بندی، اخاذی از مردم یک محل و دست‌درازی به نوامیس مردم بود و آنچه که انجام شده برای تادیب آنها بوده است. این افراد در یک محله به نوامیس مردم تعرض کرده بودند، از کسبه و شهروندان باجگیری می‌کردند و اقداماتی از این دست که بسیار است. نمی‌توان با این افراد که قبلا هم دستگیر شده اما رفتار خود را اصلاح نکرده‌اند همان رفتاری را داشته باشیم که با یک سارق انجام می‌شود.
رییس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر اینکه پلیس در اجرای این طرح اسیر جوسازی‌ها نخواهد شد، گفت: برخی برای مطرح کردن خودشان و برخی هم برای درآوردن ادای روشنفکری چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، مسئولیت ما برقراری امنیت و برخورد با افرادی است که گردن‌کلفتی کرده و به حقوق و حریم و ناموس مردم دست‌درازی کرده‌اند و در این راه هم نه کوتاه می‌اییم و نه اسیر جوسازی‌ها خواهیم شد. سردار رحیمی با تاکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است، گفت: خوشبختانه دستگاه قضایی هم همکاری خوبی با پلیس دارد. وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا پلیس از نظر قانونی می‌تواند این افراد را در سطح شهر بچرخاند نیز گفت: ما حتما مسائل قانونی را رعایت  خواهیم کرد و مطمئن باشید بدون قانون عمل نمی‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه این اقدام پلیس برای تامین امنیت همه و حتی آنهایی است که خود را مخالف این موضوع نشان می‌دهد، گفت: باید به برخی از این افراد بگویم که ای کاش همراه پلیس بودید.
سردار رحیمی درباره کتک زدن یکی از اوباشگران از سوی مردم که فیلم آن نیز منتشر شد، گفت: این رفتار پسندیده نیست و مأمور ما باید سعه صدر بیشتری داشت، اما واقعیت موضوع این بوده که این اوباشگر با یکی از زنانی که او را آزار داده بود روبه رو شد و آن زن به او گفته که عاقبت کارت دیدی؟ پس از آن بوده که این اوباشگر در حضور مردم شروع به فحاشی و بیان الفاظ رکیک به این زن کرده و مامور نیز برای ساکت کردن او مجبور به این کار شده است.

ارسال دیدگاه شما

عنوان صفحه‌ها
30 شماره آخر
بالای صفحه